Adres

Eski Sanayi ANTALYA

Telefon

0 532 225 7969

E-mail

dizayncit@dizayncit.com

Panel Çit

Panel Çit Nedir

Gelişen toplumun ihtiyaçlarını karşılamada tüm dünya birbiri ile yarışırken, çit teli sektöründe de bu yarış devam etmektedir. 2000 li yıllarda üretilen ve piyasa giren panel çit teli bu ürünlerin en başında gelmektedir. Bir nevi duvar üstü korkuluk olarak üretilen panel çit, daha sonra köpek kafesleri, balkon çevirme, sınır belirleme çitleri olarak da kullanılmış ve kullanılmya devam etmektedir.

Panel Çit teller ile oluşturulmuş bir korkuluk sistemidir. Dünyada standart olarak üretilen panel çit rengi RAL 6005 yosun yeşilidir. Uygun siparişlerde istenilen renkte de üretilmektedir. Firmamız her türlü panel çit montajnı yapmaktadır.

Panel Çit Üretimi

Yatay ve dikey tellerin birbirine punta kaynak ile kaynatılması sonucu panel çit teli oluşur. Daha sonra malzeme, mukavemet sağlaması ve güzel görüntü oluşturması sebebi ile presde bükülür. Presde bükülen panel çit telleri önce daldırma galvaniz sistemi ile galavanizlenir, daha sonra elektro statik fırın boya ile boyanarak montaja hazır hale getirilir. Panel çitin standart eni 2.5 metredir. Yükseklikleri ise 50cm, 75cm, 100cm, 120cm, 150cm ve 200cm dir. Tel kalınlıkları ise 4.3mm dir.

Panel çit direkleri 50x50x1.5mm profilden oluşmaktadır. Çitin yüksekliğine göre hazırlanan direkler, altlarına flanş kaynatıldıktan sonra, aynı panel çit teli gibi, önce daldırma galvaniz işlemi, daha sonra fırın boya işlemi görerek montaja hazır hale gelir.